Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Doamnei Preotese Gabriela Tărăboi de la Alcamo

Cucernică Doamnă Preoteasă Gabriela,

Preacucernice Părinte Petru,

Îndoliată familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, a robului lui Dumnezeu Ioan, tatăl socrul și bunicul vostru. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Ioan iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Ioan în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să vă mângâie pe toţi cei care sunteți întristaţi de plecarea sa din viața aceasta.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

 

 Cu părintească îmbrățișare și binecuvântare,

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, la vârsta de 64 de ani, a robului lui Dumnezeu Dănuț, socrul Preacucerniciei Voastre, tatăl Doamnei Preotese Carmen Gabriela. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Dănuț iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Dănuț în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Reportaje EORI

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11727186