"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Biblioteca duhovnicească de vară, proiectul "să petrecem împreună cu sfinții" , parohia Înălțarea Domnului din Florența, FIRENZE I

BIBLIOTECA DUHOVNICEASCĂ de vară, o oază de bucurie pentru românii din Florența pe timpul verii la Parohia Înălțarea Domnului din Florența.

Să petrecem împreună cu sfinții.

Astăzi Duminica Tuturor sfinților, cu binecuvântarea Preasfințitului Episcop Siluan  demarează proiectul de vară a parohiei noastre. Știm că singurătatea pe timpul verii nu este ușoară mai ales pentru cine lucrează și nu are posibilitatea să se bucure de o mică vacanță împreună cu cei dragi. Chiar dacă nu totdeauna ne putem bucura de tovărășia celor dragi ne vin ajutor sfinți care niciodată nu lasă fără mângâiere pe nimeni...

 

BIBLIOTECA parohiei noastre pune la dispoziția românilor di Firenze aproape 400 de volume in limba română de cultură ortodoxă, pagini filocalice, Biblia cu Vechiul și Noul Testament, viețile sfinților, cărți de rugăciune, istorie, beletristică, clasici români...

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2659260